Kąty Rybackie doskonały propozycja na rodzinne wczasy nad Bałtykiem

Kąty Rybackie to nieduża, morska wieś rybacka, mieszcząca się w gminie Rewal. Rejon ten figuruje w ofertach turystycznych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do najogromniejszych atrakcji miejscowości należy piaszczysta plaża, wysokie urwisko w jednej z zatok, a także latarnia morska.

Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Latarnia Morska zlokalizowana jest na wysokim, klifowym brzegu. Latarnia działa od grudnia 1866 r. i sięga wysokości czterdziestu pięciu metrów. Obiekt jest udostępniony do zobaczenia, w związku, z czym z jego tarasu widokowego ma się okazję do podziwiania niesamowitej panoramy Wybrzeża Rewalskiego.

Cały zespół latarni morskiej z przystającym do niej ogrodem, domem latarników i dwoma budynkami gospodarczymi został zapisany do wykazu zabytków.

Jeżeli fascynuje Cię tego rodzaju zagadnienie, kliknij ten link i zdobądź ważne info (http://hotelikwarmia.pl/kontakt.html). Warto przeanalizować opisywany tutaj temat bardziej szczegółowo.

W trakcie wczasów w Kątach Rybackicj warto udać się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego mieszczącego się w willi z lat trzydziestych dwudziestego wieku, przy al. Bursztynowej. Tutejsza wystawa przedstawia specyfikę pracy rybaków jak również elementy kultury pomorskiej. Zainteresowanie przyciągają też usytuowane na zewnątrz willi kutry rybackie, będące darem od tutejszych rybaków. W muzeum, prócz wystawy stałej, organizowane są również ekspozycje czasowe o różnej problematyce, między innymi historia mody i obyczajów plażowych, rybactwo bałtyckie, piaski wybrzeży świata, ryby akwariowe i sprzęt rybacki, zdjęcia z lotu ptaka, czy też akwarele ilustrujące atrakcje gminy. W Katach Rybackich jest także stacja Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, przez którą w sezonie letnim przejeżdża kolejka wąskotorowa tak zwana ciuchcia Retro, pokonująca drogę z Gryfic do Trzęsacza, Rewala, Śliwina, Pogorzelicy i naturalnie Kątów Rybackich. Jest to wyłącznie 22% ze wszystkich linii dawnej Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która dawniej miała pokaźne znaczenie transportowo – gospodarcze. Do innych ciekawych zabytków należą dawne zagrody i kamieniczki rybackie z XVIII i XIX wieku z eleganckimi bramami wjazdowymi, mieszczące się w starszej części wsi.

Zasadniczą atrakcję Kątów Rybackich stanowi tutejsza szeroka, piaszczysta plaża. Jest ona doskonale przygotowana dla urlopowiczów, są tutaj ratownicy, dmuchane zamki, balony do skakania, skutery wodne, motorówki i zjeżdżalnie. Podczas wypoczynku na plaży można obserwować również pracę rybaków, którzy korzystają z miejscowej przystani morskiej. Jest to również niepowtarzalna okazja do zakupienia dopiero co złowionych ryb. Sławnym bywalcem okolic latarni morskiej jest foka Depka, która stała się prawie symbolem miasta i ciągłym obiektem zainteresowania urlopowiczów.

Przez Katy Rybackie przebiegają dwa popularne szlaki turystyczne: Szlak Liwiej Łuży i Szlak Nadmorski imienia dr Czesława Piskorskiego. Jezioro Liwia Łuża otoczone jest ochroną w postaci faunistycznego rezerwatu przyrody. Do najcenniejszych elementów tutejszej przyrody jest ekosystem niegłębokiego, lagunowego jeziora, siedliska unikatowych gatunków roślin w szczególności słonolubnych, a także gniazdujące tu ptaki wodno – błotne. Ochrona ścisła dotyczy 162,52 ha wód przybrzeżnych, powierzchni jeziora z największą ilością „wysp” utworzonych przez szuwary oczeretowe z olsami i szuwarami trzcinowymi. W rezerwacie można natknąć się na między innymi następujące gatunki ptaków: perkoz dwuczuby, łabędź niemy, gęgawa, błotniak stawowy, żuraw i wiele innych.

Do bardzo ciekawych imprez które są organizowane w Katach rybackich należą: Guide Tour 2008 Rewal- Trzebiatów- Międzyzdroje, Wielka Majówka w Gminie Rewal, Siatkarska Majówka, Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody, Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej, Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, Nadmorski Zlot VW Garbusów, Bałtycki Turniej Tenisowy Aktorów i Artystów „Baltic Cup”, Bieg Śniadaniowy, Zlot Motocykli i Festiwal Indii.

***
Kompletną ofertę na odpoczynek dwa tysiące czternaście w Kątach Rybackich można odnaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej umieszczone linki:
– hotele Kąty Rybackie (kliknij ten link)
– urlop Kąty Rybackie
– Niechorze pokoje gościnne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*