W górach oraz podczaspieszych wycieczek – które trapery najlepiej się sprawdzą?

Wszyscy fani pieszych wycieczek lub górskich wypadów, świetnie wiedzą, że podstawą zakończonej sukcesem wycieczki są dobrze dopasowane trapery. Źle wybrane obuwie może skutkować bolesne otarcia, dokuczliwe odciski i pęcherze, a nawet niebezpieczne skręcenia stawu skokowego.

buty

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby ich uniknąć,należy zainwestować w wytrzymałe buty trekkingowe. Charakteryzuje je grubsza podeszwa, odporna na proces ścierania. Gwarantuje dużą przyczepność do nawet wyjątkowo nierównego podłoża i stabilność. Nogi w takim obuwiu nie mogą się ślizgać, czy tracić stabilność. Buty trekkingowe trzymają ciepło oraz nie dopuszczają chłodu i wilgotności. Z drugiej strony, umożliwiają przepływ świeżego powietrza, po to, aby nogi mogły swobodnie oddychać. Ważna jest też wyściółka w środku obuwia.Musi ona neutralizować przykry zapach i stabilizować nogę w bucie. Na pozór banalnym, ale szalenie istotnym elementem butów trekkingowych są haczyki stabilizujące. Usytuowane obok języka, zapobiegną plątaniu się sznurówek. Na co ponadto zwrócić uwagę, kupując buty trekkingowe? Więcej na temat: .

Chociaż ich podeszwa powinna być gruba, one same nie mogą dużo ważyć.

Czyżby nasz tekst spodobał Ci się tak intensywnie, że chcesz zapoznać się z kolejnym? To fantastycznie. Więc tu naciśnij i sprawdź (http://www.jk-busczesci.pl/category/man) sporo newsów.

Wbrew pozorom nadają się nie jedynie na eskapady w górach. Trekking to prostu spacer po ekstremalnym terenie. Trapery zabierane na taką wyprawę powinny móc wytrzymać każde okoliczności. W naszych sklepach znajdziemy wiele modeli takich butów. Jednym z największych sprzedawców jest marka The North Face. Obok cenionych przez użytkowników treków, proponuje także bogaty wachlarz odzieży – od bielizny, poprzez T-shirty aż po kurtki i elementy wyposażenia – czapki , rękawice, torby i namioty. The North Face wypuszcza swoje linie przeznaczone paniom, dzieciom i mężczyznom. Produkty marki możemy kupić zarówno w specjalistycznych sklepach trekkingowych, jak i w Internecie. W tym miejscu przeczytasz najnowsze newsy: .

góry

Autor: Nassfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Szykując się na wyprawę w góry lub wymagającą pieszą wycieczkę, warto zaplanować fachowe przygotowanie. Punktem startowym powinny być solidne trapery – to w końcu one umożliwią nam dotarcie do celu i spokojny powrót.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*