Dłuższe podróże na rowerze- co zabrać ze sobą i w jaki sposób się pakować na wyjazd, by móc wygodnie jeździć z bagażem

Planując dłuższą podróż rowerem, trzeba pamiętać o odpowiednim bagażu. Najlepiej zabierać jedynie niezbędne akcesoria, aby nie musieć przewozić dużych ciężarów. Dobrze spakowani możemy czerpać niezwykłą przyjemność z jazdy rowerem. Przed pakowaniem się powinniśmy zrobić listę potrzebnych rzeczy.

wycieczka rowerowa

Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu dokładnie określimy wagę zabieranegobagażu i nie zapomnimy o żadnym elemencie z listy. Trzeba jednak pamiętać, że bagaż będziemy ze sobą wozić, ważne jest więc, by zabierać ze sobą tylko potrzebne przedmioty. Pakując się powinniśmy być przygotowani tak samo na piękną słoneczną pogodę jak i na burze a także ulewy. Dobrze jest więc wziąć ze sobą cieplejszą kurtkę czy też polar, który ochroni nas przed chłodnym wiatrem podczas podróży lub postoju. Większość z ekwipunku możemy znaleźć w sklepach turystycznych bądź w sklepach internetowych. Zakupimy tam latarki walther turystyczne, małe namioty tudzież ciepłe ubrania na podróż.

Przygotowując bagaż można zdecydować się na przytwierdzenie pakunków do roweru albo możemy zdecydować się na plecak. Sakwa podsiodłowa pomieści wiele przedmiotów, jednakże każdy bagaż, który jest przymocowany do pojazdu będziemy trzeba wieźć na przykład pod wysoką górkę. Warto więc pomyśleć nad plecakiem, który trochę inaczej rozłoży ciężar i będziemy mogli o wiele szybciej a także wygodniej jeździć – tutaj.

Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom będziemy mogli jeździć zarówno po drodze jak też po nierównych, górskich ścieżkach, a zabranemu bagażowi nic się nie stanie i nie będziemy musieli się martwić, że przykładowo coś odczepi się podczas jazdy. Plecaki różnych wielkości możemy kupić w sklepach turystycznych, ważne jest jednak, żeby nie były one zbyt ciężkie, gdyż obciążymy kręgosłup.

Kilkudniowa wycieczka rowerem będzie na pewno cudowną przygodą. Powinniśmy jednak odpowiednio się do niej przygotować i pamiętać o braniu tylko niezbędnego ekwipunku. Doświadczenie w długodystansowej jeździe rowerem jest obowiązkowe, jeśli mamy zamiar brać udział w tego rodzaju wyjeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*