Wilno – idealne miasto turystyczne, zatem co dobrze zobaczyć w stolicy Litwy, kiedy i my zamierzamy się tam udać

Kiedy dają się nam we znaki długie, zimowe miesiące, dobrze zaplanować sobie fantastyczną podróż na wiosnę. Nie musimy od razu szykować się na Malediwy, wystarczy moment wytchnienia w stolicy Litwy. Wilno wabi turystów z całego świata, z jakiej racji więc ty też nie miałbyś go odwiedzić?
Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie zwiedzania od Starówki Wileńskiej, która wyróżnia się mnogością stylów architektonicznych, co mówi o żywej przeszłości Wilna.

Starówka została uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Ale nie jedynie ona jest godna zainteresowania, atrakcyjnych oraz malowniczych miejsc jest znacznie więcej. Bez wątpienia dobrze wybrać się na Górę Zamkową, z jakiej ujrzymy nieziemski widok na miasto – sprawdź więcej . Prawdziwym symbolem Wilna jest także Ostra Brama, lecz też nie można nie zajrzeć na Cmentarz na Rossie. Ujrzymy w tym miejscu naprawdę przepiękne nagrobki oraz pomniki, jak również spoczywa tutaj dużo znanych oraz ważnych Polaków, toteż to jeden z kluczowych polskich cmentarzy, choć ulokowany jest nie w Polsce, ale na Litwie. Niebywale znaczącym średniowiecznym zabytkiem jest co więcej Kościół Św. Anny.

Niemcy

Autor: Jose Monsalve 2
Źródło: http://www.flickr.com

Choć nieduży, to ma przepiękne, staranne koronkowe rzeźbienia i zdobienia umiejscowione na fasadzie. Kolejnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra oraz Pawła, a także katedra Św. Stanisława. Będąc w Wilnie nie można też nie przejść się po deptaku, a mianowicie po Ulicy Zamkowej, gdzie można fascynować się zabudową miasta i wyszukać wiele pamiątek dla najbliższych.
Po powrocie z rewelacyjnej wyprawy chęć na podróżowanie wcale nie maleje, a zupełnie przeciwnie – na stronę. Chcemy ponownie gdzieś jechać, najlepiej z miejsca.

miasto

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Starczy, że przepierzemy parę ubrań, zapakujemy niezbędne rzeczy oraz już możemy ruszać. Nie musimy się tak spieszyć, ale jak najbardziej, można już rozpocząć planowanie kolejnego wyjazdu oraz tym razem zdecydować się na np. Hamburg.

Nigdy nie myślałeś, by tam pojechać? To błąd, ponieważ to miasto uznawane za jedno z najpiękniejszych miast niemieckich. Leży nad wodą i niewątpliwie urzeknie każdego.

Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe materiały na opisywany wątek, to sprawdź proponowane www (http://www.primaveraspa.pl/wypoczynek/oferty-specjalne/wczasy-seniora-nad-morzem/), które zawierają też informacje na podnoszone zagadnienie – kliknij zatem tutaj.

Perła północy gwarantuje możliwość skorzystania z niejednych atrakcji, dzięki którym każdy dzień będziemy mieć zapełniony od rana do nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*