Niezwykłe wczasy w dalekich krajach – niezwykła Sri Lanka

Współcześnie dużo ludzi chce nadzwyczajnych atrakcji podczas rozmaitych planowanych wycieczek. Wyjątkowym zaciekawieniem charakteryzują się wakacje do egzotycznych państw – jest to zdecydowanie interesująca podróż. W zależności od osobistych potrzeb , jak również upodobań można poznawać w całości inną kulturę, spróbować miejscowych specjalności oraz cieszyć się miłym ciepłem, słońcem , jak również świeżym powietrzem , a także urzekającym morzem.

Sri Lanka

Autor: Amila Tennakoon
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno warto wiedzieć, iż da się to wszystko posiadać zagwarantowane nie wyłącznie na popularnej Majorce bądź Hawajach – ogrom innych, jednakowo intrygujących a mniejszą ilość znanych rejonów również jest znacznie godnych uwagi. Sri Lanka (sprawdź sri lanka z niemiec) na pewno należy do tych miejsc. Sri Lanka nosiła w przeszłości mnóstwo nazw i wszelkie z nich obrazują, jak dużym zaciekawieniem cieszyła się owa pozornie nierzucająca się w oczy wysepka położona na Oceanie Indyjskim. Kiedyś była określana przez Anglików jako Cejlon, który jest fonetyczną adaptacją Sinahalam, odnoszącą się do „krwi lwa”. Przez różnorodne fale Hindusów była nazywana też „miedzianym liście, „Wyspą Nauk” (ze względu na obecność kluczowych świątyni Buddy), ”Perłą Oceanu Indyjskiego” przez ludność arabską – „wyspą rozkoszy”.

Sri Lanka była obecna nawet w ”Baśniach z 1001 nocy”. Przyjemny gorący klimat, bliskość morza, występowanie bardzo pięknych koralowców i wyjątkowej przyrody sprawia, że „Łza Indii” rozpoczyna być miejscem z chęcią zwiedzanym przez podróżników. Z pewnością powinni zaciekawić się nią ową turyści pragnący uprawiać sport – na jej obszarze są położone zarówno góry, jak też niziny z krystalicznie klarowną wodą, wieloma zatokami.

Sri Lanka

Autor: Matthias Kümpel
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżując do wszelkich egzotycznych krajów obowiązkowo należy przed wyjazdem mieć na uwadze o paru potrzebnych czynnościach. Zdecydowanie dobrze zaplanować wczasy biorąc pod uwagę tamtejszy nastrojowość i porę roku – Sri Lanka, jako miejsce położone w klimacie podrównikowym, charakteryzuje się wysoką ilością opadów. Także przed wszystkim wyjazdem należy postarać się o ważne dokumenty, odpowiednią ilość bagażu i nieodzowne szczepienia. W razie skłonności do pewnych schorzeń bądź cierpienia na dolegliwości przewlekłe nie jest w stanie brakować stałych leków.

Najlepiej również zapakować sporą liczba pieniędzy na komary , jak również kremu do opalania, aby móc cieszyć się urzekającym słońcem, w miejsce martwić się o cerę. W przypadku posiadania bladej karnacji polecany jest przed lotem wizyta w solarium na jeden lekki zabieg – wówczas cera będzie najbezpieczniej przystosowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*