Praga w trzy dni? Z nami zobaczysz najważniejsze miejsca tego niezwykłego miasta, dlatego już dzisiaj rozpocznij przygotowania do podróży

Z pewnością często zastanawiałeś się, gdzie wybrałbyś się, mając zaoszczędzoną gotówkę. Niewątpliwie byłyby to dalsze wyjazdy, np. Pekin lub Nowy York. Lecz wcale nie trzeba jeździć tak daleko, by doznać niezwykłych wrażeń oraz naprawdę wiele zobaczyć. Doskonałym wyborem, jaki nie potrzebuje takich oszczędności, jest podróżowanie do obok położonych krajów, np. do Czech. Praga skrywa wiele przepięknych zabytków i miejsc, na jakie starczą już trzy dni, aby się nimi cieszyć.

miasto

Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznij od kompleksu zamkowego w Hardczanach, przy jakim znajduje się przeuroczy ogród, szczególnie wart odwiedzin na wiosnę i latem (odwiedź stronę). To niezaprzeczalnie największy obiekt w Pradze, cena biletu natomiast zależy od tego, jak dużo chcielibyśmy zwiedzić. Drugim obiektem jest Most Karola, mający 30 rzeźb. Znajduje się tutaj także żelazna brama, tuż koło pomnika Św. Jana Nepomucena, na jakiej można zapiąć swoją kłódkę z imionami. To most ludzi zakochanych, w Wełtawie jest dużo kluczyków do kłódki wrzuconych przez nich. W Pradze nie brak też muzeów, a szczególne wrażenie robi Muzeum Żydowskie. Osobno należy płacić za wejście do synagogi.

Praga

Źródło: www.orlicatravel.pl

Jeśli cenimy zabytki religijne, nie można pominąć Kościoła Św. Mikołaja, który po prostu zapiera dech w piersiach. Jest naprawdę niepowtarzalny, a od patrzenia się na znajdujące się na suficie freski aż boli głowa, ponieważ nie można oderwać od nich wzroku. Znakiem znamiennym dla Pragi jest ponadto Vysehrad. Dzięki temu, że na przystankach autobusowych i kolejowych odnaleźć można mapy, jak również możemy je otrzymać za darmo w punktach informacyjnych, bez kłopotów dostaniemy się do każdego z zaprezentowanych miejsc. Warto nabyć bilet opera kameralna bilety całodobowy, by nie przejmować się poszukiwaniem biletów w ciągu dnia i móc swobodnie poruszać komunikacją miejską.

Praga to nie jedyne miasto warte odwiedzin. Z bliższych kierunków może nam również pasować Genewa w Szwajcarii. To miasto międzynarodowe, gdzie tak naprawdę trudno jest spotkać osobę, jaka posiada szwajcarski paszport (sprawdź więcej). Prawie połowa ludzi ma inne pochodzenie i choć z tego względu warto ujrzeć na własne oczy ten kulturowy miks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*