Na południu pięknie i górzyście, czyli spędź wczasy w Kotlinie Kłodzkiej

Południe naszego kraju to nie tylko skaliste góry Tatr i może mniej pokaźne, ale też przyciągające pasma Bieszczadów i Sudetów. Przygraniczną „inność” gwarantuje nam Kotlina Kłodzka, uzdrowiskowa perła jeśli chodzi o ten fragment Polski. Do tego należący do najcieplejszych w kraju.

Morze, plaża

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli rozważasz kilkudniową wyprawkę w okolice o charakterze uzdrowiskowym dobrze trafiłeś. Rejon bogaty jest w kilka wód uzdrowiskowych i pokaźną ofertę sanatoriów. Znajdą tu coś dla siebie także historyczne dusze – okolice obecnej granicy polsko-czeskiej są bogate w ciekawą historię. W poszukiwaniu jej śladów zwiedzimy okoliczne zamki, kościoły i wieże rycerskie. Cenną wskazówką jest przypomnienie iż te okolice leżą w Polsce niedługo, co może zszokować wielu turystów słuchających lekcji od przewodnika.

Nie ma tu dużych ośrodków fabrycznych i miast co powoduje, rejon jest całkowicie nieskażony. Proszący się wręcz swoją otoczką o masowe najazdy turystów. Okolica Kotliny, otoczona zewsząd górskimi szczytami i wyżynami, przyciągnie turystów o słabszej kondycji, dla których wyprawy na przewyższenia sięgające kilkuset metrów to za wysokie progi. Dzięki naturalnej płaskości złapią tu więcej rześkiego powietrza, z rejonu zasłoniętego górami po obu stronach granic.

A więc, pozostaje jedynie poszukać właściwej i dobrze strategicznie położonej miejscowości-kurortu, aby w miarę sprawnie ustalić komfortowe noclegi – Kotlina Kłodzka czyli bazę na wczasowe wypady! Noclegi w rejonie zapewnią nam ośrodki o różnym stopniu wyposażenia, od hotelów i pensjonatów kilkugwiazdkowych, przez kwatery prywatne po agroturystyczne gospodarstwa i kempingi. Czego tylko turystyczna ochota zapragnie. Informacje turystyczne i pomoc z internetu nakierują nas na istotne atrakcje w pobliżu.

Ekscytuje Cię przedstawiona tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (www.brief.pl/pawel-marchewka-5-szybkich-pytan-do-jednego-z-najbogatszych-polakow-specjalnie-dla-brief-pl/) pokrewnego postu – on też jest warty zainteresowania.

Przy ustalaniu wakacyjnego lokum powinno się „przymierzyć” listę atrakcji w kontekście dobrania lokum. Dzięki temu same dojazdy nie zajmą tyle czasu, co niewątpliwie odbije się na stanie zawartości portfela. Dla większości turystów, przybywających na wczasy w sezonie (kiedy stawki rosną diametralnie w górę), kilka dziesiątek zaoszczędzone na domkach będzie sporą oszczędnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*