Jakie są dobre strony wakacji nad Morzem Bałtyckim

Czy byłeś kiedyś w sytuacji, w której byłeś zmuszony do wybrania między urlopem w górach a wakacjami nad morzem? Jeżeli zaliczasz się do grupy ludzi kochających góry, twój wybór nie zaliczał się do trudnych. Jeżeli chcesz jednak spędzić czas wolny w nadmorskim klimacie, wybierałeś Bałtyk bez zastanowienia. Co jedna wydarzy się w sytuacji, gdy nie jesteś zdecydowany, żona chce nad morze, matka – oczywiście przeciwko twojej żonie – oznajmia, że tylko w górach będzie się czuła, a dzieci co pięć minut zmieniają zdanie? Więc… Po pierwsze, współczujemy bo musisz mieć naprawdę ciężko.

wakacje nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Z innej strony musisz nam uwierzyć, że nie jesteś pierwszym i na pewno nie ostatnim facetem stykającym się z tego typu kłopotami. Postaramy się jednak przedstawić ci pewną propozycję, którą z kolei ty będziesz mógł podsunąć swoim bliskim.

na plaży

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Wczasy spędzone nad Bałtykiem mają sporą ilość zalet. Warto pojechać nad morze wypoczynek nad morzem bałtyckim ze względów zdrowotnych. W 1811 roku odkryto pierwiastek chemiczny pod nazwą jod, a dwa lata później dokładnie go zbadano. Okazuje się, że jod jest mikroelementem niezbędny do życia człowieka. Przyjmuje się go z pożywieniem i płynami. Ale też z wdychanym powietrzem. Badacze udowodnili, że największa ilość jodu jest w klimacie nadmorskim, a im dalej od zbiornika wodnego, tym rzadziej występuje. Jeśli organizm przez zbyt długi okres ma za mało pierwiastka zwanego jodem, może zachorować na przykład na nadczynność tarczycy. Co skłania do refleksji, statystyki mówią, że kobiety chorują na tę chorobę aż pięciokrotnie częściej niż mężczyźni.

Konkluzja? Przekaż te informacje żonie i mamie, a ponownie przemyślą urlop nad morzem (znacznie więcej: sposób na świetne spędzenie wakacji na stronie ruszajwpolske.pl). Poza czynnikiem zdrowotnym, Bałtyk, chociaż nie należy do najczystszych na świecie, słynie ze swoich bardzo ładnych, szerokich, piaszczystych plaż. Piasek nad polskim morzem jest delikatny i drobniutki, co w porównaniu chorwackimi kamienistymi plażami jest o niebo bardziej delikatne dla naszych stóp (szczegóły – zobacz na www).

Nad Bałtykiem wystarczy wskoczyć do błogo chłodnej wody i ostudzić nasze gorące od palącego słońca ciała. Kolejnym istotnym czynnikiem występującym częściej nad morzem niż w górach jest ilość interesujących wydarzeń kulturowych czy liczebność atrakcji dla najmłodszych. Na każdym kroku spotkać można sklepy z pamiątkami, namioty gier z automatami oraz stoiska z goframi i lodami.

Urlop nad morzem sprawi, że cała rodzina, nawet ta najmniej ugodowa, spędzi bardzo miłe i niezapomniane chwile.

Opublikowano: Bez kategorii Kategoria:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*