Jakiego rodzaju rozrywki oczekują na odwiedzających w Albanii?

Jeszcze niedawno był to tajemniczy i nieprzystępny kraj. W 2017 r. ten kraj odwiedziło przeszło 100000 mieszkańców naszego kraju. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ kraj ten proponuje niezwykle dużo atrakcji.

Słowacja

Autor: Enigma
Źródło: Enigma
Albania ma dostęp do dwóch mórz. Jest to Morze Jońskie oraz Morze Adriatyckie. Są tam plaże, które zezwalają wylegiwać się na ciepłym, miękkim piasku. Najbardziej popularna plaża w Albanii, to plaża znajdująca się w mieście Durrës. Miasto to, to jest najbardziej istotny port i najsłynniejszy kurort urlopowy w kraju. Drugim najchętniej odwiedzanym kurortem jest Vlora. Warto jest tutaj wybrać się nie wyłącznie dla kąpieliska, które położone jest na styku dwóch mórz, ale również dla jedynej albańskiej wyspy Sezan. Dla poszukiwaczy krajobrazów karaibskich na południu Europy, otworem stoi Ksamil. Amatorzy podwodnych atrakcji znajdą tutaj plażę Gjipe, która położona jest w spektakularnym wąwozie o takiej samej nazwie. Nie można się tutaj dostać bezpośrednio samochodem, lecz przeszło 2 km marszu, jest to trud, który warto jest podjąć.

Zapraszamy na następne informacje z witryny (http://hotelpanorama.pl/), jeżeli te, które zaprezentowaliśmy tu, przypadły Ci do gustu. W innym tekście oczekuje na Ciebie dużo szczegółów.

Należy to wykonać nade wszystko dla podwodnych jaskiń.

agencja

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
sortownik odpadów

Autor: Franke Polska Sp. z o.o.
Źródło: http://www.franke.pl/franke-13455-sortowniki-odpadow.html
Gjirokastra jest doskonale zachowanym ottomański miasteczkiem, które zachwyci wszystkich unikatową architekturą. Malownicze, wąskie uliczki miasta są tak strome, że bardzo wielokrotnie dachy niektórych domów są na wysokości fundamentów odmiennych budynków. Nad miasteczkiem króluje zabytkowa twierdza, która jest jedną z najwspanialszych budowli w calutkim mieście. To akurat z niej można podziwiać niezwykłą panoramę okolicy. W Ksamil znajdziemy turkusową wodę, lazurowe niebo i rażące słońce. Znajdziemy także wspaniałe plaże, które są ukryte w cieniu leżaków oraz parasoli. Można by się tutaj dostać łodzią i czekają tutaj restauracje, które proponują świeże owoce morza.

Ksamil jest to wyśmienite miejsce na wakacje, jeżeli ktoś chce mieć zagwarantowaną pogodę, ciepłą wodę oraz słoneczko. W sezonie od czerwca do września temperatura powietrza nie schodzi poniżej 26 stopni. Temp. wody to 22 stopnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*