Kiedy w naszej ojczyźnie nadal jest zimno, powinniśmy uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy rodak marzy już o tym, aby w końcu zaczęło być ciepło. Zabukujmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Może nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, ponieważ nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak mamy tam połączenia lotnicze z Polski i już po kilku godzinach będziemy w stanie cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście znajduje się piękna promenada wzdłuż plaży i kilka ciekawych perełek. Możemy na przykład zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeżeli chcemy na Cyprze spędzić więcej niż cztery dni, to warto abyśmy wypożyczyli Auto i zobaczyli więcej. Larnaka wydaje się być fantastycznym punktem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale również do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju. I tak przykładowo można zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam ślicznie.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj (https://www.ibombo.com/nasi-klienci/) – kliknij w link i przejdź do kolejnej witryny pełnej zajmujących wpisów.

Możemy podziwiać morze i skały. Dalej na zachód jest Pafos. Tu warto odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie zobaczymy ruiny willi oraz niesamowite mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może warto wjechać do środka wyspy. Górzysty Cypr wydaje się być zdecydowanie inny niż nadmorskie miasta. Tu życie toczy się nieśpiesznie w małych wioskach.

W kawiarenkach wypijemy świeżą kawę oraz przekąsimy także pyszne specjały. Mieszkańcy z pewnością będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie zapuszcza się w te rejony zbyt dużo turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*