Zima nie musi być straszna – wystarczy stosownie o siebie zadbać

Zima to pora roku przez jednych uwielbiana, przez innych znienawidzona. Przyczyną tego ostatniego stanu jest najczęściej niska temperatura, zniechęcająca do przebywania na świeżym powietrzu. Ale zima nie taka straszna, jeśli zatroszczymy się o stosowny strój. A do wyboru mamy faktycznie szeroki asortyment. Podstawą jest oczywiście właściwie dobrana kurtka lub płaszcz zimowy. Gdy temperatura nie jest mocno obniżona warto zdecydować się choćby na kamizelki puchowe, które dobrze wyglądają, a równocześnie chronią nas przed utratą ciepła.

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to opcja korzystna tak na jesień, jak i na wczesną zimę lub wiosnę – sprawdź ceny. Kamizela oprócz tego jest uniwersalnym produktem – pasuje zarazem kobietom, jak i mężczyznom. Można ją zakładać do każdego praktycznie stroju, jak również wykorzystywać w trakcie aktywności fizycznej, gdyż jest wygodna i praktyczna. Jeśli nie kamizelka to ciepła, puchowa kurtka, szczególnie, gdy temperatura spada mocno poniżej zera. Godne polecenia są chociażby kurtki gorotex. Firma produkuje kurtki goretex o rozmaitym charakterze – może być to odzież przeciwdeszczowa, sportowa, termoaktywna itp (przejrzyj różne modele). Tego typu kurtki charakteryzuje doskonała ochrona przed utratą ciepła, stąd też to bardzo korzystne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy jesteśmy nieodporni na zimno.

Rzecz jasna, odpowiednie ubranie na zimę to także dodatki typu szalik, czapka czy rękawiczki. Bardzo dużo zależy również od właściwie dobranego obuwia. Ciepłe, nieprzemakalne i z antypoślizgową podeszwą buty, chronią nie tylko przed niską temperaturą, ale również przed wypadkami, o jakie zimą nie trudno.

Jest też parę innych wskazówek – poza właściwie dobraną odzieżą, dzięki którym każdy mróz nie będzie straszny. Oczywiście warto zimą zmienić dietę, na bardziej energetyczną i zwiększającą odporność organizmu.

Czyżbyś miał chęć na więcej wpisów na ten temat? Zapraszamy zatem do następnej strony – po prostu naciśnij to oferta last minute grecja i przenieś się do naszego serwisu.

Pijmy dużo ciepłych napojów, jedzmy dania obfite w węglowodany i witaminy. Żeby uodpornić organizm, warto również przebywać co najmniej pół godziny na świeżym powietrzu, najlepiej zestawiając to z aktywnością fizyczną. Zwykły spacer w szybszym tempie już wystarczy, by wzmocnić nasz organizm. No i rzecz jasna przebywajmy jak najwięcej na słońcu, jeżeli jest taka możliwość. Tym sposobem lepiej będziemy się czuć i nim się obejrzymy nadejdzie wiosna…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*