Cudowne miejsce, pełne pozytywów na terenie Polski, jakim są jeziora mazurskie.

Pojezierze Mazurskie cudowna kraina położona na północnych krańcach kraju. To kraina, która swoją historię posiada wpisaną w dziejach kraju. Miejsce magiczne, przepełnione sporymi atrakcjami przede wszystkim w okresie letnim. Jednak podróżnych wabi przez cały rok. Najistotniejszym a zarazem najpiękniejszym walorem tego rejonu są jeziora mazurskie. Co sprawia, że akurat jeziora są podstawowym atutem?

Jezioro, Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż uwarunkowania naturalne, jakie sprzyjają w tych okolicach przyczyniają się do mnogich wypadów pod namioty oraz wycieczek. Spore atrakcje wakacyjne wabią nad jeziora mazurskie fanów muzyki country, mowa o festiwalu w Mrągowie. Jeziora mazurskie to bardzo duży zespół scalonych kanałami jezior, które tworzą jedną z najdłuższych tras wodnych w Polsce. Teren pojezierza mazurskiego będzie to również niebywale bogata flora i fauna.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość informacji na ten temat – odsyłam do źródła (http://www.kasprowicza13.pl/), gdyż znajdziesz na niej szczegółowe dane, które szczególnie Cię zaciekawią.

To tu znajdują się w najwyższym stopniu naturalne i nie zmienione przez ludzi obszary leśne w kraju.

Prócz tego będą to tereny, na jakich jest najwięcej rezerwatów ornitologicznych. Znajdują się tutaj również tereny bagienne a także błotne, jakie posiadają oznaczenie międzynarodowe a także są wpisane do ksiąg międzynarodowych dziedzictw kultury. Jeziora mazurskie to również teren, na którym występuje największa w Europie populacja łabędzia niemego. Wielkie jeziora mazurskie mogą się także poszczycić tym, iż będą bogatym i dość ciekawym siedliskiem bardzo wielu rodzaju ptaków. Jest to wywołane tym, iż właśnie na tym obszarze występują dość dogodne warunki dla wszelkiego ptactwa. Jest tu bardzo wiele miejsc na zbudowanie gniazd, w dodatku tereny te z racji sporej ilości bagnistych obszarów są bogate w pożywienie, a mianowicie istnieje tu bardzo wiele owadów.

jezioro na Mazurach

Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym nadzwyczaj istotnym elementem, który wpływa na wyjątkowo spore populacje ptactwa będzie cisza i spokój a także faktycznie brak jakichkolwiek wrogów. Teren Wielkich jezior mazurskich może się również pochwalić lokalizacją nadzwyczaj okazjonalnego bociana czarnego oraz chronionych ptaków: bielika, orlika krzykliwego a także kani czarnej. Jak da się zauważyć teren ten jest to niepowtarzalny raj dla turystów, jacy lubują bliski kontakt z przyrodą – strona www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*