Element, który poprawi praktyczność ogrodu|Namiot ogrodowy – doskonały na działkę

[TAG=Ogród] lub nawet niewielki przydomowy ogródek budzi odmienne konotacje. Jedni uważają, że to przestrzeń, w której należy sadzić warzywa i drzewa owocowe. Dzięki temu da się wytwarzać prowiant na własny użytek lub nawet na sprzedaż. Inni są zdania, że działa to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Nie ważne jednak po której stronie jesteś, w obu przypadkach namiot ogrodowy okaże się dla Ciebie bardzo przydatny. Dlaczego?

namiot

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Namiot na działkę to doskonały sposób aby sprawić, że ogród (nawadnianie) będzie o wiele bardziej funkcjonalny. Wprawdzie nie można wymagać od mebli ogrodowych równie dużych wygód jak w pokoju gościnnym. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zapewnić sobie trochę więcej wygód. Namiot świetnie się do tego nadaje. W czym Ci pomoże? Przede wszystkim jest to solidny dach nad głową. Oczywiście przed mocnymi ulewami czy nawet zwykłą burzą lepiej schować się do mieszkania.

Jednak już niewielkie deszcze nie będą więcej przeszkodą. Jeżeli właśnie relaksujesz się z przyjaciółmi w ogrodzie, pod takim dachem można kontynuować imprezę, bo przelotne opady nie będą Wam straszne. Z podobnych względów ogrodowy dach będzie bardzo praktyczny, kiedy pojawi się zbyt ostre słońce. Eksponowanie skóry na promienie słoneczne nie jest dobrym pomysłem. Jednakże posiadając namiot ogrodowy możesz połączyć wakacyjny relaks z pobytem na świeżym powietrzu w upalny dzień.
To nie koniec plusów takiego rozwiązania. Kolejny powód, dla którego warto postawić w ogrodzie namiot to osłona dla zbiorów. Jeśli zrywasz czereśnie lub jabłka nie powinny one być pozostawiane na słońcu. W ten sposób mogą się szybko zepsuć. Mając „zadaszenie” w sadzie skrzynki zawsze jesteś w stanie ustawić pod osłoną. Warto również pamiętać, że namiot jest bardzo łatwy do przenoszenia. To znaczy, że w razie potrzeby jesteś w stanie łatwo dostosować go do swoich wymagań i ustawić w punkcie, który uznasz za najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*