Czy warto na urlop wybrać się w polskie góry?

Ani się zorientujemy, a lada chwila przyjdą wakacje. Warto abyśmy nie czekając zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Gdyż tylko nieliczne państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. Oczywiście, można wybrać wyjazd zagraniczny, ale zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do wypoczynku w kraju. Zachęcająca ku temu okazuje się idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Aktualnie, autostrady poprowadzą nas do znacznej części miejsc w kraju. Cały czas budowane nowe odcinki dają nam możliwość szybkich, a jednocześnie bezpiecznych podróży.

Do odwiedzenia polskich zakątków skłonić nas również mogą niskie ceny. Polska jednak cały czas wypada interesująco pod tym względem na tle Europy Zachodniej.
góry w Polsce

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A może w końcu nadszedł ten czas by zapomnieć o przyzwyczajeniach, tłumach na plaży i wyjechać w spektakularne polskie góry (), Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się najbliżej nieba. Zapierające dech w piersiach widoki, jakie gwarantują nam trasy górskie, służący większości osób klimat, jak również niezwykła atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to recepta na udany wypoczynek – Bieszczady i agroturystyka.

Niesamowite wrażenie sprawia na nas widok pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, kiedy w dolinie jest gorąco i słonecznie. Bystre ruczaje namawiają do kąpieli, a zielona łąka by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to przede wszystkim obcowanie z naturą.
polskie góry

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Zwiedzając różne zakątki kraju z reguły próbujemy tamtejszych przysmaków, a dotychczasowe menu zamieniamy regionalnymi produktami.

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej wiadomości na prezentowany w tym artykule wątek, to zobacz w tym miejscu bez ociągania uzupełniające informacje (www.viva-bus.com.pl/).

Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.

Namawiamy więc by już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy też w eleganckim, przepełnionym atrakcjami hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje w górach 2014, a ujrzymy imponującą listę ofert, z której na pewno wybierzemy odpowiednią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*