Z jakiego powodu należy być uważnym wybierając się na plażę w Dubrowniku?

Ta miejscowość jest z największą chęcią zwiedzanym przez turystów miejscem w Chorwacji oraz leży nad Adriatykiem, w Dalmacji. Ten niewielki port usytuowany jest w przepięknej zatoczce, wśród dosłownie tysięcy skał oraz pośród pięknej śródziemnomorskiej roślinności.

To dosłownie turystyczna mekka Chorwacji.
Stolicę Dalmacji można by odwiedzić o dowolnej porze roku, jednak na najlepszą pogodę możemy liczyć od maja do października. W tym czasie termometry w Dubrowniku wskazują nawet 30 stopni Celsjusza. Od czerwca do września możemy być także pewni, że kąpiel w morzu okaże się naprawdę przyjemna. Temperatura wody wtedy przekracza 25 stopni Celsjusza. Udając się do kawiarni w mieście o nazwie Dubrownik, na lody czy też po prostu do sklepu z pamiątkami, nie należy kierować się sugestiami przekonującymi, że Chorwacja jest niedroga. W Dubrowniku ceny niekiedy są rzeczywiście dwukrotnie wyższe, niż w pozostałych chorwackich miastach.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także ten odnośnik. Pokrewne informacje zobaczysz również tutaj wczasy costa brava.

Dla przykładu za pizzę w restauracji zapłacimy od 40 kun, czyli 25 zł, za potrawy z owocami morza nawet 2 razy tyle, z kolei za potrawy mięsne od 100 kun, czyli ok. 60 zł lub więcej. Butelka miejscowego piwa kosztuje ok. 9 kun (5,50zł) w sklepie i 2 razy tyle w kawiarni.

Dubrownik

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Dubrownik to nade wszystko prześliczne plaże. Jednak nie są one tak piaszczyste, jak te, do jakich przywykliśmy w naszym kraju. Żwir, kamienie, a czasem także betonowe płyty – to typowy krajobraz chorwackich plaż. Z tego też powodu poza zwyczajnym ręcznikiem, nakryciem głowy czy kremem do opalania, warto wziąć grubszą karimatę, a jeśli planujemy kąpać się w morzu, to konieczne będą również buty odpowiednie do wody i maska do nurkowania. Większość hoteli posiada własne plaże, przy czym jest także bez liku mniejszych oraz kameralnych miejsc do kąpania, ukrytych gdzieś w zatoczkach.

Schodzi się na nie po stosunkowo stromych schodkach, ukrytych między lokalnymi domami. Na większej części znajdują się prysznice, restauracje, sezonowe bary, czy też nawet kluby nocne. Można tam wypożyczyć leżaki lub parasole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*