W jaki sposób ubrać się w góry w lecie – poradnik dla wakacyjnego obieżyświata

Jak ubrać się w góry latem? Jaki wybrać ekwipunek oraz strój, aby spełnił swą rolę? Czym pokierować się na zakupach, czy tylko opłatą? Zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów i wiele osób staje przed podobnymi dylematami. W krótkim przewodniku postaramy się doradzić, w jaki sposób przygotować się na weekendową eskapadę jak też dłuższy wyjazd.

buty trekkingowe

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Chodząc po górach czy przemierzając Europę okazją, trzeba pomyśleć o właściwym plecaczku. Stylistyka to sprawa indywidualna. Na pierwszym planie musi być ciężar a także funkcjonalność. Kierujmy baczność na łatwość dostępu do środka plecaka, dobrze jeśli taka możność jest także z dołu oraz z boku; nie będziemy musieli wyjmować wszystkiego, by dostać się do w głębi wsadzonej rzeczy.

Nieodzowna będzie regulacja długości pasów w zależności od poziomu zapełnienia plecaka. Sama budowa pasów musi zapobiegać wrzynaniu się w ramiona przy dużym obciążeniu. Fragment, na jaki zbyt mało osób kieruje uwagę, to pas na biodra. To właśnie on winien przejmować główny ciężar (naturalnie nie mówimy tu o małym plecaku na parogodzinny spacerek, żeby zmieścić butelkę wody oraz dokumenty). Bagaż oparty tylko na ramionach wymusza zgarbienie sylwetki, powoduje większe wyczerpanie, z kolei po całym dniu wędrówki ogromny ból ramion. Odzież turystyczna ( tutaj). Spodnie – leciutkie oraz oddychające.

Kurtki sportowe

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Jeśli budżet nam na to przyzwoli, warto przemyśleć zakup spodni z odpinanymi nogawkami. Nie możemy jednakże spodziewać się, iż będą one odpowiednie na deszczową pogodę. Spodnie z wyższej półki mają membranę, ale z kolei w gorący dzień daleko w nich nie dojdziemy. Jednym z wielu wyjść mogą być szybkoschnące spodnie. Jeśli zaś idzie o kurtkę, w przeciwieństwie do spodni warto, a nawet trzeba, zwrócić uwagę na membranę.

Buty trekkingowe męskie. Przy zakupie obuwia sporo osób kieruje uwagę na wygląd, zapominając o ważnych parametrach.

Kliknij ten link tanie kwatery pracownicze poznań. Na stronie znajdziesz ciekawe informacje na to zagadnienie, opisane w tekście.

Mierząc buciki w sklepie, nie można mieć żadnych obiekcji. But musi dawać nam poczucie, że leży idealnie. Źle dobrane obuwie to męczarnia na szlaku i niszczenie stopy. Dobre buty ochraniające przed kontuzją, zadraśnięciem i niespodziankami w trawie bądź leśnej ściółce (na przykład żmijami), to buty powyżej kostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*