Pakowanie – konieczność, którą mało kto lubi – jak sprostać temu zadaniu?

Zazwyczaj jeśli rozmawiamy o podróżach, nasi rozmówcy źle reagują w jednym momencie – kiedy wspominamy o pakowaniu się. To najprzykrzejsze ze wszystkich rzeczy, które związane są z urlopem: trzeba systematyki oraz organizacji, by bez stresów podejść do pakowania i zakończyć cały ten proces z powodzeniem.

podróż

Źródło: pixabay.com
Jaki bagaż do samolotu jest odpowiedni? To pytanie z pewnością muszą sobie zadać wszystkie osoby, jakie przygotowują się do podróży tym środkiem transportu. Jednak nie ma tutaj jednej odpowiedzi – różne linie lotnicze mają swoje obostrzenia związane z tą sprawą (bardzo pomocna strona, mądrze jest odwiedzić). Samoloty mają różnorodne wymiary, w związku z tym przestrzeń bagażowa również jest różnorodna, dlatego więc i gabaryty bagaży różnią się pomiędzy sobą.

Odkryj bez zwłoki wpis spod linku, gdyż najprawdopodobniej zaskoczy Cię to, jak bardzo fascynujące teksty w tamtym miejscu są opublikowane!

Jednak można tak zupełnie ogólnie powiedzieć, które rzeczy na pewno nie nadadzą się na taką podróż, jaki bagaż do samolotu z pewnością nie zostanie wpuszczony. Są to przedmioty powszechnie uznane za niebezpieczne, przykładowo wszelkie chemikalia, broń palna, przedmioty wydzielające intensywną woń, zwierzęta, towary o nietypowych rozmiarach, materiały wybuchowe, żrące ciecze i tak dalej – wszystko to, co nawet tylko przypuszczalnie mogłoby zagrażać pasażerom oraz szeroko pojmowanemu bezpieczeństwu lotu.

stok

Autor: Joe Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją również obostrzenia wiążące się z przewożeniem kosmetyków (strona internetowa tutaj). Tak samo jak w wypadku gabarytów bagażu podręcznego także tutaj każda linia lotnicza posiada swoje własne wytyczne. Warto z nimi zapoznać, by uniknąć w przyszłości licznych przykrych sytuacji.Generalnie kosmetyki w bagażu podręcznym wolno przewozić, lecz nie wszystkie i nie w każdej ilości.

Niemalże wszędzie obowiązuje zakaz wprowadzania na pokład aerozoli – to wymóg bezpieczeństwa. Wszelkie inne kosmetyki powinny być przełożone do przezroczystych pojemników i spakowane do przezroczystej kosmetyczki.
Opublikowano: Bez kategorii Kategoria: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*