Borelioza – choroba spowodowana przez ukąszenie kleszcza, także przez niego przekazywana.

Wybierając się na wypad do lasu koniecznością będzie staranne przygotowanie się do tego. Zatem co trzeba wziąć ze sobą . Odpowiedni ubiór będzie to istota, dobrym rozstrzygnięciem są dresy jak i adidasy.

Ponieważ liście drzew jest to dogodne miejsce dla wszelkiego typu owadów należy asekurować również swoją głowę poprzez włożenie czapeczki z daszkiem bądź chustki. Jak wiadomo drzewa w lesie są doskonałym środowiskiem naturalnym dla kleszczy. A te dla ludzi będą wprawdzie niebezpieczne.

Po skończonym spacerze w lesie powinno się bardzo starannie sprawdzić miejsca, w które kleszcze najżwawiej są w stanie się wpić. Owymi miejscami są miejsca za uszami, szyja jak i miejsca intymne. Dlaczego będzie to takie istotne? A więc kleszcze są w stanie wywołać dość ciężką chorobę zwaną borelioza. Czym się cechuje a także jak jest w stanie się z niej kurować? Borelioza jest chorobą spowodowaną przez ukąszenie kleszcza. Zazwyczaj objawy będą podobne do grypy, czyli wysoka gorączka, ból gardła bądź głowy, tiki mięśni oraz wiele innych. Choroba kształtuje się przez kilka tygodni (od 1 do 3) od momentu kiedy kleszcz ukąsi.

Podoba Ci się wpis treść? To przejdź do oferty tanie kwatery pracownicze łódź na spijtanio, by zaznajomić się z dodatkowymi info na ten temat, które dla Ciebie podaliśmy.

sprawdź tę stronę

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie owej choroby jest bardzo trudne oraz długotrwałe. Niekiedy kuracja obejmuje nawet półtora roku (tyle trwa w najgorszych przypadkach) tymczasem przeważnie leczenie trwa parę tygodni. Kuracja będzie to przede wszystkim antybiotykoterapia, czyli podawanie antybiotyków przez konkretny czas. Zazwyczaj kuracja antybiotykami odbywa się przez paręnaście dni, bo podawanie tego rodzaju leku może spowodować ubytek na zdrowiu pacjenta. Od czego zależny jest czas podawania antybiotyku – zobacz. Otóż uzależniony będzie on od poziomu boreliozy a także okresu, w jakim była ona zdiagnozowana u pacjenta.

Oczywiście każdy przypadek zachorowania jest różny, dlatego niezbędne jest stwierdzenie indywidualnych dawek a także okresu aplikowania antybiotyku pacjentowi. Jak można zauważyć borelioza jest to choroba, z jaką powinno się jak najżwawiej zacząć walczyć. Dzięki wczesnym podjętym działaniom można w dużym stopniu zmniejszyć okres terapii antybiotykowej, jak także okres całego leczenia tejże choroby. Boreliozy nie należy ignorować, bo może spowodować śmierć pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*