Dlaczego korzystnie pojechać w Karkonosze? Jakiego typu atrakcje czekają tam na turystów?

Przechadzki po Sudetach mogą zaoferować multum niezwykłych wrażeń. Ci turyści, którzy chcą ujrzeć ich najcudowniejsze zakątki, obowiązkowo powinni pojechać Karkonosze. To wspaniałe pasmo górskie, jakie zachwyca i fascynuje od dawna. Które punkty koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wycieczki pieszej? W jakich miejscach oczekują na turystów najbardziej wspaniałe atrakcje? Jako najwyższy szczyt Karkonoszy największą popularnością cieszy się Śnieżka.

Karkonosze

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Na jej wierzchołku przebiega granica między Polską a Czechami, jednak to nie granica jest tu największą atrakcją. Zachwyca to popularne Obserwatorium Meteorologiczne, kapliczka św. Wawrzyńca oraz gołoborza. Ze Śnieżki dostrzegalne są wspaniałe widoki, jakimi pierwsi turyści zachwycali się już w XVI wieku. Równia pod Śnieżką i Czarna Kopa to następne atrakcje, jakie jesteśmy w stanie zobaczyć podczas wycieczki (przekonaj się jakie wakacje oferuje coral trawel) na Śnieżkę. A w jakim miejscu najbardziej korzystnie się przespać? Na pewno kwatery Karpacz, ale także apartamenty Karkonosze – apartamenty w karkonoszach.

Równie bardzo znanym szczytem jest dla turystów Szrenica. Zimą jej stoki okupują narciarze, których zachęcają najlepsze warunki, bardzo świetnie utrzymane trasy zjazdowe oraz nowoczesne wyciągi. Nie brak tu również pieszych szlaków, a odpocząć można w zlokalizowanym się na szczycie Szrenicy schronisku – źródła. Niedaleko tego szczytu znajduje się inne interesujące miejsce. To Hala Szrenicka, popularna z powodu schroniska oraz niezapomnianych widoków. Blisko Szrenicy czekają też słynne Końskie Łby – jedne z najwspanialszych w Karkonoszach skałek o oryginalnym kształcie. Warto podczas wędrówek po tych górach wybrać na wycieczkę, w czasie jakiej będzie można zobaczyć najwspanialsze w Sudetach wodospady: Szklarki i Kamieńczyka.

kościółek drewniany w karpaczu

Autor: Ronald Preuß
Źródło: http://www.flickr.com
Karkonosze zadziwiają również polodowcowymi formami. Symbolem tych gór są też Śnieżne Kotły – wyjątkowe twory natury, jakie jesteśmy w stanie podziwiać podczas wędrówki z Łabskiego Szczytu na Wielki Szyszak. Są one bez wątpienia najwspanialszym miejscem na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego, zaś ich wartości przyrodniczej przecenić nie możemy. Objęte ochroną jako rezerwat ścisły znane są z niespotykanych gatunków roślin 9więcej ofert w bazie). To jedno z malej liczby miejsc, w jakim możemy spotkać z okazami flory arktycznej. Są to jedynie najważniejsze atrakcje, jakich w czasie pobytu w tym miejscu pominąć nie powinniśmy. Miejsc godnych uwagi jest zdecydowanie więcej, a każdy ze szlaków prowadzący przez te góry może się poszczycić wyjątkowym urokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*