Kilka przydatnych porad dla osób, jakie chcą udać się w zimowym okresie na narty.

Jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu zimą są wyjazdy na narty. Na szczęście nasz kraj w zasadzie całą część południa ma wypełnioną wspaniałymi górami, w jakich czeka bardzo szeroka oferta dla każdego miłośnika tego sportu. Jeżeli ktoś chce, to wybrać się również może nieco dalej na południe. Już na przykład na Słowacji są także doskonałe warunki do jeżdżenia na nartach, a poza tym całkiem niedaleko leżą też Alpy, które oferują jeszcze więcej.

stok narciarski

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać różnych możliwości jest faktycznie dużo, więc nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniej propozycji. Rzecz jasna dużo zależeć będzie od tego, ile będzie czasu na tego typu wyjazd i jakimi środkami będzie się dysponować. Wybierając ośrodki w Alpach trzeba mieć świadomość tego, że będzie trzeba nieco więcej zapłacić, oprócz tego doliczyć jeszcze trzeba koszty podróży, zwłaszcza z północnych regionów kraju. Za to Czechy i Słowacja zachęcają niskimi cenami, często znacznie bardziej konkurencyjnymi niż w ośrodkach w naszym kraju – tanie wyjazdy na narty.

Wybór narciarskich ośrodków zarówno u naszych sąsiadów jak i u nas jest rzeczywiście spory.

Jak sądzisz? Czy omawiany temat jest interesujący? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego tematu poznaj szczegóły (http://poldannet.pl/pl/page/siatki-ochronne/siatki-na-antresole.html) tutaj.

Sporo jest niewielkich stoków, które świetnie powinny się nadawać na jednodniowy, krótki pobyt. Lecz nawet tego typu miejsca oferują kilka tras o różnej trudności, a poza tym liczne pensjonaty i restauracje, na wypadek jeżeli ktoś chciał zostać nieco dłużej. Zupełnie odmiennego miejsca będzie się szukać, jeśli będzie się planować wyjazd na nieco więcej, przykładowo na zimowe ferie czy w czasie przerwy świątecznej. W takim przypadku warto rozejrzeć się za jakimś przytulnym pensjonatem w okolicy, w które różnych stoków będzie więcej. Na różne sposoby można również przygotowywać sam wyjazd.

zjeżdżanie na stoku

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Liczne biura turystyczne oferują w czasie zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeżeli coś ciekawego się znajdzie, to należy taką okazję wykorzystać – sprawdź dodatkowe informacje. Zaletą zorganizowanych wyjazdów jest to, że nie trzeba się zajmować żadnymi rzeczami związanymi z rezerwowaniem noclegów czy zakupem karnetów, lecz czasami może to wyjść trochę drożej, niż wyjazd zorganizowany samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*