Jakie miejsca należałoby zobaczyć będąc na Cyprze?

Na tę wyspę można by udać się o dosłownie każdej porze roku, ponieważ rozrywek czy miejsc do odwiedzenia jest w tamtym miejscu mnóstwo. Wiosna i jesień to doskonała pora, jeśli chcielibyśmy połączyć zwiedzanie wyspy razem z odpoczywaniem na plaży.

Cypr

Autor: pawelkoszalin
Źródło: http://www.flickr.com
noclegi

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Wyspa posiada istotnie wiele do zaproponowania: przepiękne plaże, tereny górzyste, idealne na przeróżne piesze wycieczki, malownicze miasteczka i tętniące życiem kurorty. Z podróży na Cypr na pewno będą usatysfakcjonowane rodziny z dzieciakami, ludzie młodsi, poszukujący atrakcji, jak i osoby szukające nieco spokojniejszych doznań. Jeżeli lubicie starożytną historię oraz antyki z nią związane, to świetnie się składa, gdyż na Cyprze odnajdziemy kilka rzeczywiście bardzo ciekawych i godnych zwiedzenia miejsc. Podróż po starożytnym Cyprze najlepiej rozpocząć od zwiedzania ruin miejscowości Kurion oraz pobliskiego sanktuarium Apolla. Obydwa miejsca są zlokalizowane blisko Limassol (na znakach drogowych należy poszukiwać nazwy Lemessos).

Zajrzyj do opisu, który jest pod tym linkiem oraz czytaj również (https://naturalhotel.pl/konferencjeeventy) na ten temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie czekaj!

Kurion to jeden z w najwyższym stopniu imponujących kompleksów architektonicznych na Cyprze. Najbardziej atrakcyjnym zabytkiem jest Ideon, który okazale wkomponował się w dość strome zbocze.

Jednak odnajdziemy tutaj również ruiny stadionu, kościoła, łaźni czy też agory. W znajdującym się blisko sanktuarium Apolla ocalały piękne pozostałości świątyni, także domów kapłanów. Jadąc z Limassol w kierunku Larnaki, warto zajrzeć do starożytnego miasta Amathus, które położone jest nad brzegiem morza. Chociaż nie ocalało tutaj zbyt wiele, to i tak tutejsze ruiny robią wciąż niemałe wrażenie. Przetrwały m.in. ruiny agory, śliczne marmurowe słupy, pozostałości po świątyniach czy też łaźniach.

Kierując się dalej w kierunku Larnaki, należałoby się zatRzymać także przy neolitycznej osadzie o nazwie Chirokitia – częściowo zrekonstruowano w tamtym miejscu osadę z epoki kamienia. Dzięki różnego typu pracom archeologicznym, w osadzie można zobaczyć m.in. szczątki brukowanych ulic, okrągłych budynków czy też murów obronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*