Belgrad na wypad trakcie weekendu, czyli czym przyciąga stolica Serbii

Wraz z nadchodzącym weekendem rozważamy, jak go spędzić. Nie za każdym razem mamy chęć imprezować bądź siedzieć z pilotem w dłoni. Niekiedy chcielibyśmy zrobić coś bardziej szalonego, na przykład odwiedzić Belgrad. To możliwe, gdy wyłącznie znajdziemy dobrą dla naszego portfela ofertę, bowiem nic bardziej nie cieszy, jak tanie podróżowanie. Co zobaczyć w stolicy Serbii, kiedy wreszcie uda nam się do niej zawitać?

Podstawowym punktem Belgradu jest bez wątpienia Kalemegdan, zatem XVII-wieczne fortyfikacje, przy jakich rozciąga się urokliwy, duży park. Fortyfikacje obejmują 2 twierdze, wieżę zegarową oraz Pomnik Posłańca Zwycięstwa. To znakomite miejsce, by leniwie pospacerować, zanim udamy się dalej, a dokładniej na ulicę Skadarlija, pełną restauracji, galerii i sklepów z pamiątkami, skąd przywieziemy upominki dla bliskich (sprawdź więcej). Stolica Serbii to również deptak Knez Mihailova, z przepięknymi rezydencjami oraz sklepami, jakie mogą nas zaciekawić. Jeżeli cenimy zabytki religijne, nasze nogi powinny nas skierować do jednej z największych prawosławnych świątyń jakie istnieją, a mianowicie do cerkwi Św. Sawy. Później możemy zwiedzić kilka muzeów, gdyż każda wycieczka sylwester na kubie powinna być związana z rozwojem. Nade wszystko rekomendowane jest Muzeum Narodowe oraz Muzeum Etnograficzne, a także niezrównanie interesujące Muzeum Lotnictwa.

miasto

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwie powinno mieścić się na początku, ponieważ ukazuje swym gościom ok. dwieście eksponatów samolotów, od jakich nie można oderwać spojrzenia (przejdź na stronę). Kiedy na koniec chcielibyśmy odrobinkę wypocząć, można iść nad specjalnie wykonany, sztuczny zalew mający 7-kilometrowe plaże.

miasto

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy pragnie zobaczyć inny kawałek świata. Jedni oddaliby wszystko, by odwiedzić Nowy Jork, inni marzą o wycieczce do Amsterdamu, kolejni natomiast najlepiej zaszyliby się w urokliwej mazurskiej wiosce, z dala od hałasu miasta.

Dobrze urealniać własne marzenia i wybierać się chociaż na niedługie, weekendowe wypady, ponieważ to doświadczenia, a potem wspomnienia są w życiu najważniejsze. Na starość albowiem nie będziemy pamiętać, jak dużo imprez zrobiliśmy lub ile filmów widzieliśmy, lecz każda wycieczka zapewne będzie w naszym sercu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*