Góry czy morze? Znajdź wakacje dla siebie.

Upragniony urlopowy wypoczynek to okres, na jaki czekamy cały okrągły rok. Większość z nas określa z długim wyprzedzeniem gdzie chciałaby wypoczywać po ciężkich dniach w pracy. Wypoczynek spędzony w górach czy pływanie łódką po jeziorach mogą okazać się świetnym turnusem, jaki pozwoli nam się zrelaksować a także napełnić akumulatory. A ci wszyscy, jacy nie preferują aktywnego odpoczynku mogą zawsze pojechać nad morze i tam leżeć godzinami na piasku oraz niczym się nie zajmować.

wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju mamy tę dogodność, że mamy do dyspozycji góry, morze i również jeziora w różnych miejscach. To pozwala nam nawet co rok wyprawiać się w inne tereny urlopowe, w których będziemy mogli odkrywać nieznane atrakcyjne miejsca albo inne rzeczy, które uczynią te wczasy niepowtarzalnymi. Sprawdź: turystyczne w pieninach.

Dla zwolenników plażowania i kąpieli słonecznych możemy polecić nasze polskie morze, jakie miejscami bywa trochę zimne, ale na wypoczynek na plaży nada się w sam raz. Poza tym można w tym miejscu natknąć się na różne festiwale bądź występy kabaretów, które niemal co sezon robią sobie taki objazd nad naszym morzem. Zawsze można też wieczorem udać się gdzieś do klubu ewentualnie nawet przysiąść w jakimś pubie albo kawiarni.

Ciekawą atrakcją nad morzem jest także rejs okrętem, aby zobaczyć chowające się słońce. Natomiast rodzime akweny wodne mogą zaproponować nam żeglugę kajakami lub żaglówką, a nawet małym okrętem. Jeśli nie lubimy pływania to zostanie nam wędkowanie, co przy dużej mnogości ryb w krajowych rzekach oraz jeziorach może być interesującym oraz relaksującym zajęciem.

wypoczynek w górach

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatywnym rozwiązaniem jest wyjazd w góry, z tym uwzględnieniem, że musimy być przygotowani na zmiany pogody a także to, że będzie nam potrzebna specjalna odzież oraz wcześniejsza rezerwacja noclegu, albowiem dzwoniąc na numer pensjonatu z ogłoszenia przykładowo „góralskie domki szczawnica, dobra cena i świetne warunki” – można spotkać się z informacją, iż wolnych miejsc już nie ma. Warto jednak sprawdzić tu: domek szczawnica – oasada pod babieńskim potockiem.

Toteż planując wypoczynek nad morzem czy także w góry noclegi w górach sowich zadzwońmy na ogłoszenia na tanie domki do wynajęcia szczawnica (czy też w innych miejscowościach oczywiście) jednak z miesięcznym wyprzedzeniem, tak ażeby mieć wyjście w razie gdy nie dostaniemy wolnych miejsc i będziemy zmuszeni poszukiwać noclegów w innych hotelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*