Długi weekend w Karkonoszach dla całej rodziny

Najwyższe pasmo Sudetów jest zarazem najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży wyłącznie niewielka, północna część Karkonoszy, niemniej jednak góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

Karkonosze, Szrenica

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Corocznie w Karkonosze zjeżdża się tysiące turystów – jedni odnajdują tu ciszę i sielankowość, inni znakomite miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami wśród odwiedzających są bezsprzecznie Karpacz i Szklarska Poręba noclegi znajdą tu równocześnie entuzjaści letniego jak i zimowego wypoczynku.

Karkonosze to góry o nadzwyczaj urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Turystów zachwycają liczne kaskady i kaskady oraz głębokie dolinki, którymi wartko płyną strumyki. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie ok. trzydziesto kilometrowy, czerwony szlak turystyczny zwany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i z chęcią pokonują go wszyscy turyści. Tu przeczytasz więcej informacji – ciekawe info.

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemal każdym folderze, wysokie na mniej więcej dwadzieścia pięć metrów są bardzo dobrym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Kolejne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O niezwykłości Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a surowe szczyty skalne obrastają mchy i porosty. Klimat tych gór do dzisiaj pozostaje dosyć ostry, w związku, z czym śnieg utrzymuje się tu dosyć długo. Są tu rewelacyjne tereny narciarskie.

***
Kompletną propozycję na urlop 2014 w Karkonoszach można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej zamieszczone linki:
– Karkonosze pensjonaty
– agroturystyka Karkonosze
– wakacje (Zobacz też: wakacje autokarem) w Karkonoszach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*