Ateny – miasto, które musisz zwiedzić z najbliższymi podczas kolejnych wakacji

Gdy zbliżają się wakacje, coraz częściej myślimy, w które miejsce tym razem się udać. Rodziny z dziećmi na ogół rozmawiają w trakcie obiadów niedzielnych, gdyż wyłącznie wówczas da się złapać wszystkich. W przeciągu tygodnia zwykle rodzina nie jest w komplecie, albowiem albo głowa rodziny nie wróciła z pracy, albo syn lub córka mają właśnie dodatkowe zajęcia i wrócą do domu faktycznie pomęczeni. A niedziela jest czasem, który spędza się razem, toteż przyjemnie jest pogadać o planach na urlop. W szczególności godnym polecenia kierunków urlopowych są Ateny.

To kolebka cywilizacji, gdzie możemy fascynować się starożytnymi ruinami oraz chłonąć pejzaże ze wzgórz, z jakich dojrzymy panoramę miasta. Najważniejszym punktem, który zaliczają tak naprawdę wszyscy turyści, jest bez wątpienia Akropol. Spostrzeżemy tam kilka budowli, a mianowicie m.in. Partenon, świątynię Ateny, Propyleje, zatem marmurową bramę wejściową, przez jaką wchodzimy na Akropol, jak również Erechtejon, który jest ruinami świątyni Ateny i Posejdona (sprawdź ciekawe informacje). Ruiny zapewne zrobią na nas wielkie wrażenie, lecz nie zapominajmy, że jeśli udajemy się tam w czasie lata, może dokuczać nam słońce. Toteż zabierzmy właściwe okrycia głowy i ramion, w innym przypadku dalsza część wyjazdu może nie być dla nas przyjemna.

Warszawa

Źródło: pixabay.com

W Atenach trzeba też udać się na Monastiraki, plac z gąszczem uliczek, na których mieszczą się liczne sklepiki oraz kramy, jak również rewelacyjne restauracje. Zakupimy tam pamiątki, a później będziemy mogli wypocząć przy kawie Frappe. To oczywiście jedynie 2 naczelne atrakcje Aten, dalsze zwiedzanie będziemy planować samodzielnie, gdyż niektórzy wolą troszkę pobyć na plaży, a inni chcą po prostu powoli pochodzić greckimi uliczkami.

Grecja

Autor: Mike Dobson
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób dostać się do Aten? Najsprawniejsza i najmniej dokuczliwa będzie opcja podróżowania samolotem.

Warszawa i kilka innych większych miast w kraju mają swoje lotniska, toteż bez kłopotu dostaniemy się na jedno z nich i będziemy mogli wybrać się na wymarzone wakacje ( tutaj). Jeżeli nie kupujemy urlopu w biurze podróży, lecz organizujemy wypoczynek samemu, dobrze wcześniej rozpatrzeć się za biletami.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (https://hbgdansk.pl/) – wejdź w link i przenieś się do kolejnej witryny pełnej interesujących wpisów.

Przez to nie wydamy wiele na podróż i będziemy mogli przeznaczyć więcej pieniędzy na atrakcje wakacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*