Sezon narciarski czas rozpocząć.

Zima trwa w najlepsze, jest to idealna pora dla entuzjastów śnieżnego szaleństwa.

Stoki narciarskie w Zakopanem doświadczają prawdziwe oblężenie turystów. Nic to dziwnego, warunki bowiem na śnieżne szaleństwa są bardzo dobre.Zakopane – kolebka zimowego szału.

Wyprawy w góry

Źródło: http://www.citypictures.net/

Zakopane nazywane zimową stolicą Polski, jest drugim co do wielkości miastem Podhala. Usytuowane w Rowie Podtatrzańskim u podnóża Tatr na wysokości 750–1126 m n.p.m.. Każdego roku na najbardziej popularnej skoczni Zakopanego – Wielkiej Krokwi, odbywają się zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich, miały miejsce tutaj również czempionat w narciarstwie klasycznym.

Na co mogą liczyć narciarze?

Nie będzie przesadą stwierdzić, że miesiącach zimowych rekreacji hasło narty (rodzinny wyjazd na narty włochy) w zakopanym jest częściej poszukiwane przez użytkowników sieci niż najpopularniejsze określenia młodzieżowych zespołów czy imiona znanych celebrytów. Właściciele prywatnych ośrodków wypoczynkowych w Zakopanem już zacierają ręce – prognozy pogody szacująobfite opady, co gwarantuje ośnieżone stoki i pełne wyciągi narciarskie Zakopane, a co za tym idzie – sporo klientów.Dla amatorów zimowego wypoczynku przygotowano wiele stoków i tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Jakie trasy narciarskie znajdują się blisko Zakopanego?

Zakopane ma w ofercie kompleksy narciarskie takie jak Harenda Zakopane, Witów ski czy Polana Szymoszkowa Zakopane. Kompleksy mają w swojej ofercie wyciągi linowe, krzesełkowe i orczykowe.

Narty biegowe, biegówki

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Nie zapominajmy odwiedzając stoki narciarskie w Zakopanem o zachowaniu bezpieczeństwa i kontrolowaniu pogody. Zimowe wycieczki wymagają kondycji, przygotować się należy do nich dużo wcześniej, ćwicząc w ciągu całego roku i wzmacniając stawy. Nie należy także przeceniać swoich umiejętności, nasza pomyłka może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem.

Niejeden kibic zimowych sportów znajdzie w Zakopanem coś miłego. Dla tych którzy, nie potrafią brać udziału w śnieżnych wojażach oraz szusować na snowboardzie czy nartach, Zakopane ma w ofercie alternatywne atrakcje. Możemy spędzić miło czas w pubach i restauracjach, delektując się grzanym piwem i ciepłą herbatą, podziwiając górskie widoki za oknem (polecany artykuł).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*